ESTATUKO ENPLEGU ZERBITZU PUBLIKOAREN LANGABEZIAGATIKO PRESTAZIOEN PROZEDURA IZAPIDETZEKO BATEZ BESTEKO EPEAK

CORA: herri-administrazioek erreformatzeko Batzordea (Estatuko enplegu zerbitzu publikoa

Tramitatzeko batez besteko denbora: otsaila 2019

Eremu geografikoaHasitako prozedura.Espedienteak ebazteko batez besteko denbora, egunetanebatzitako espedienteen% 15 eguneko epean berdina edo txikiagoa
ESPAINIAN, GUZTIRA593.1721,1898,68
Lava / araban3.8730,4497,09
Albacete5.3270,3599,09
Alacant / Alicante21.8750,8198,95
Almeria8.8722,6699,05
Avila1.6010,7599,47
Badajoz15.4711,3698,36
Uharteetan eta Balear14.528jarduera98,81
Bartzelona51.2050,9598,79
Burgos3.2890,6199,57
Caceres7.3381,3998,81
Cadiz21.9421,0999,03
Castelló8.4851,2596,56
Ciudad Real6.4190,3999,29
Kordoba14.4141,4897,82
A11.373-97,79
Cuenca1.7840,6899,09
Girona7.6820,8699,14
Granada15.9220,9499,03
Guadalajara3.9080,3199,61
Gipuzkoa5.6920,9598,50
Huelva9.4611,3199,08
Huesca1.7840,7198,61
Jaen13.4470,8299,21
Leon3.9481,3598,80
Lleida3.9060,3899,69
Errioxa2.9651,2498,54
Lugo2.9720,5897,72
Madril60.2782,9098,76
Malaga22.6641,2398,50
Murtzia34.3190,8698,38
Nafarroa6.3200,8499,24
Ourense2.8211,9898,53
Asturias12.4860,6198,38
Palentzia1.7570,3698,51
Las Palmas16.0520,8998,21
Pontevedra14.5360,5199,11
Salamanca3.4111,4399,10
Tenerife14.8640,8098,73
Kantabria6.9270,5598,69
Segovia1.4280,8699,45
Sevilla34.2461,3698,50
Soria6810,6798,44
Tarragona8.9900,8399,65
Teruel1.0980,3699,50
Toledo8.8670,6599,00
Valentzia42.7991,0698,49
Valladolid4.9780,8699,24
Bizkaia10.6260,4399,02
Zamora1.7320,8399,20
Zaragoza10.0670,6196,74
Ceuta9920,8598,20
Melilla7632,2098,10

Azalpena:

  • Procedementos bideratutako kopuruak.Hasierako alta ematen, eta denak aqueles inclúense procedementos prestacións den bitartean edo ondoren desemprego deron amaitutzat ematen; izan ere, erreferentziako denboraldia amaitu procedemento do.
  • Tramitatzeko batez besteko denbora.Egun batez, bi izapide edo tempo recóllese naturais procedementos prestacións desemprego arabera kalkulatuta, aurkeztu den amaitutzat ematen denean edo atik solicitude atala espedientea.
  • % 15 egun baino naturais ou ezazu espedienteen resoltos prazo bezala.Egin ezazu horri buruzko bi espediente recóllese porcentaxe resoltos prazo baino 15 egun berean jasotako ou naturais (Estatukoa, izan ere, Baloreak edo Herri prazo Emprego ditar ebazpena), atik a solicitude data kalkulatzen den formulou.
  • Oharra:Kobratzeko Edo hil bakoitzaren azken lanegunean edo, prestacións desemprego recoñecidas atala. do edo realízanse seguinte primeiro lan-egunaz ou 10an.